شاخه و زیر شاخه ها

تصاویر تصادفی

  • سوختگان بر سر ره منتظرند
  • دریاچه ارواح

مطالب تصادفی

دوشنبه 19 مهر 1400

جدید ترین مطالب

بررسی اجمالی کنترل پروژه

پروژه مجموعه تلاش های موقتی برای تحقق یک تعهد و ایجاد یک محصول یا ارائه خدمات منحصر به فرد است. اصطلاح موقتی به این معنی است که پروژه ها در زمان های معین شروع و خاتمه می یابند. اص ...

سه‏ شنبه 07 تير‏ 1401

رویاهات رو بساز

یا رویا هات رو بساز ، یا یه نفر تو رو استخدام میکنه تا رویاهاش رو بسازی

پنجشنبه 02 تير‏ 1401

محبوب ترین مطالب

بهترین خودت باش!

تو مسئول خوب زندگی کردن خودت هستی و این خوب زندگی کردن رو به خودت بدهکاری! تو باید تصمیماتی بگیری که بهت قدرت بده و کمک کنه تا خودت و زندگیت رو بهبود ببخشی … انسان موفق کسی است ک ...

يکشنبه 10 بهمن 1400

تفاوت بین Framework و Library

توسعه دهندگان معمولا از عبارت های Library و Framework به جای همدیگر استفاده می کنند. اما این دو کاملا متفاوت هستند. فریمورک ها و کتابخانه ها کدهایی هستند که توسط برخی اشخاص نوشته ...

چهارشنبه 31 شهريور 1400

service
Node Js

Node.js یک محیط اجرایی بر بستر جاوا اسکریپت است که رویداد ها را به صورت ناهمزمان، در لحظه مدیریت میکند. این محیط برای مدیریت برنامه های درحال توسعه ی تحت شبکه طراحی شده است.

درباره Node.js

در مثال زیر، اتصالات زیادی را می توان همزمان مدیریت کرد. با هر اتصال، callback فعال می‌شود، اما اگر کاری برای انجام دادن وجود نداشته باشد، Node.js متوقف می شود.

 

 

علاوه بر این، کاربران Node.js نگرانی در مورد مسدود شدن فرآیند ها ندارند، زیرا در این روش هیچ فرایندی مسدود نخواهد شد.

تقریباً هیچ تابعی در Node.js مستقیماً دستورات I/O را انجام نمی دهد، بنابراین تا زمانی که دستورات I/O با روش های همزمان کتابخانه Node.js انجام شود، فرآیند هرگز مسدود نمی شود. 
از آنجا که هیچ چیز مسدود نمی شود، سیستم های مقیاس پذیر برای توسعه در Node.js بسیار معقول هستند.

 

Node.js از نظر طراحی شبیه به سیستم هایی مانند Ruby Event Machine و Python Twisted است و تحت تأثیر آنها است. Node.js مدل رویداد را کمی پیشرفته تر استفاده میکند. یک حلقه از رویدادها را به‌عنوان ساختار زمان اجرا به جای کتابخانه ارائه می‌کند.

در سیستم های دیگر، همیشه یک فراخوان مسدود کننده برای شروع حلقه رویداد وجود دارد. Node.js به سادگی پس از اجرای اسکریپت ورودی، وارد حلقه رویداد می شود. Node.js زمانی از حلقه رویداد خارج می شود که دیگر درخواستی برای انجام وجود نداشته باشد. این رفتار مانند جاوا اسکریپت مرورگر است - حلقه رویداد از کاربر پنهان است.
 

HTTP اصلی ترین جزء Node.js است که با در نظر گرفتن جریان داده و تأخیر کم طراحی شده است. این باعث می شود Node.js برای پایه گذاری یک کتابخانه وب یا چارچوب مناسب باشد.
Node.js بدون thread طراحی شده است به این معنی نیست که نمی توانید از چندین هسته در محیط خود استفاده کنید.
فرآیندهای کودک را می توان با استفاده از ما ایجاد کرد
فرآیندهای کوچک و زیر مجموعه می توانند با استفاده از API () child_process.fork ایجاد شوند و به گونه ای طراحی شده اند که برقراری ارتباط با آنها آسان باشد.
ماژول کلاستر بر روی همان رابط ساخته شده است که به شما امکان می دهد سوکت ها را بین فرآیندها به اشتراک بگذارید تا تعادل بار روی هسته های خود را فعال کنید.
 

سید احمد ایمانی
ارسال توسط : سید احمد ایمانی

سرپرست تیم، مدیر پروژه و برنامه نویس ارشد. بیش از 20 سال تجربه فعالیت در زمینه های مختلف برنامه نویسی و تولید نرم افزار. سرپرستی واحد های پشتیبانی، IT، مالتی مدیا، نرم افزار. مدیریت پروژه های چند رسانه ای، تعاملی، آزمون، وب سرویس، وب سایت و برنامه های ویندوزی. برنامه نویسی سمت سرور، کلاینت، پایگاه داده، سرویس و چند رده