اخبار فناوری اطلاعات

شاخه و زیر شاخه ها

تصاویر تصادفی

  • خانه تاریخی عباسیان
  • دق میدهد، بعضی حرفها

مطالب تصادفی

دیتا مدل کاساندرا ، بخش اول

دیتا مدل ساختار دیتابیس و طراحی منطق آن را مشخص میکند. مشخص میکند که اطلاعات چگونه ذخیره میشوند . دسترسی ها به چه صورت هستند و موجودیت ها که اساس مفاهیم در بانک اطلاعات هستند مشخص ...

جمعه 24 تير‏ 1401

جدید ترین مطالب

ایران دو ، ولز صفر

تاپای جان، برای ایران. جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر

جمعه 04 آذر 1401

سه‏ شنبه 01 آذر 1401

محبوب ترین مطالب

بهترین خودت باش!

تو مسئول خوب زندگی کردن خودت هستی و این خوب زندگی کردن رو به خودت بدهکاری! تو باید تصمیماتی بگیری که بهت قدرت بده و کمک کنه تا خودت و زندگیت رو بهبود ببخشی … انسان موفق کسی است ک ...

يکشنبه 10 بهمن 1400

نقطه ضعف آدم های دلپاک

آدم های دلپاک بزرگترین نقطه ضعفی که دارن، اینه که فکر میکنن اطرافیانشونم همه مثل خودشونن.

سه‏ شنبه 18 آبان 1400

service
تهدید تسخیر جهان از سوی فناوری هوش مصنوعی تا چه اندازه جدی است؟

هوش مصنوعی مجموعه‌ای از سیستم‌های پیشرفته و تکنیک‌هایی است که ماشین‌ها را قادر می‌سازد تا کار‌ها و مجموعه‌ داده‌ها را محاسبه کنند. در واقع هوش مصنوعی مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های مختلفی است که با هم‌کار می‌کنند تا ماشین‌ها را قادر به درک، عمل، و یادگیری در سطح هوش انسانی کنند. سیستم‌های هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای پیچیده بوده و در زندگی کاربرد بسیار زیادی دارند.

در حال حاضر موتور‌های جستجوی محبوب، بر اساس متنی که کاربران وارد می‌کنند، توصیه‌هایی را ارائه می‌دهند. موتور جستجو از هوش مصنوعی برای پیش بینی آنچه که آن‌ها در تلاش برای یافتن اطلاعات بهتر هستند، استفاده می‌کند. زمانی که یکی از برنامه‌های کاربردی بر روی تلفن خود برای جهت‌یابی استفاده می‌کنید، هوش مصنوعی نکات بسیاری را می‌خواند و اطلاعات ترافیکی به روز رسانی شده را در زمان واقعی فراهم می‌کند. از روش‌های ترجمه ماشینی آماری برای یافتن الگو‌هایی در میلیارد‌ها کلمه متن ترجمه‌شده، از جمله کتاب‌ها و رکورد‌های سازمان ملل استفاده می‌شود، و سپس این الگو‌ها را به ترجمه‌های جدید اعمال می‌کند.

 

چندین شرکت با پیشرفت‌های تکنولوژیکی در یادگیری ماشینی (ML)، پردازش زبان طبیعی و دیگر اشکال هوش مصنوعی برای ایجاد توصیه‌های مناسب و فوری برای مشتریان خود استفاده می‌کنند. فناوری‌های مدرن براساس ML و هوش مصنوعی توسط صنعت روباتیک برای توسعه روبات‌ها بکار گرفته می‌شوند که می‌توانند به صورت خودکار کار کنند و بر تمام چالش‌هایی که در حرکت با آن‌ها مواجه هستند، غلبه کنند.

 

بسیاری از افراد هوش مصنوعی را به عنوان افزایش ظرفیت انسانی می‌دانند، اما برخی پیش‌بینی می‌کنند که چون مردم به طور فزاینده‌ای به شبکه‌های کنترل ماشین وابسته می‌شوند، توانایی آن‌ها برای اندیشیدن به خود تضعیف خواهد شد.

 

با اولویت بندی راه حل‌های فناوری که آن‌ها را قادر می‌سازد تا از هوش مصنوعی استفاده کنند، شرکت‌ها می‌توانند فورا خریداران بالقوه را با محتوای سفارشی و اطلاعات مرتبط در مورد آن‌ها در دنیای مجازی تامین کنند.

 

دربان‌های انسانی که از هدست‌های واقعیت افزوده (AR) استفاده می‌کنند و به آن‌ها می‌گویند مشتریان قبل از درخواست چه می‌خواهند، در حال حاضر یک واقعیت است.

 

یکی از شرکت‌هایی که در این رویکرد موفق شده است، یک خیاط مشهور است که از هوش مصنوعی برای انتخاب لباس برای مشتریانش استفاده می‌کند. در واقع، مشخص شده است که اکثر مردم توصیه‌های هوش مصنوعی را هنگامی که با انسان همکاری می‌کند، می‌پذیرند.

 

در حالی که فیلم‌های هالیوودی و رمان‌های علمی تخیلی اغلب هوش مصنوعی را به عنوان روباتی شبیه انسان در حال تسخیر جهان نشان می‌دهند، تکامل کنونی فناوری هوش مصنوعی نه تنها ترسناک نیست، بلکه هوشمندانه است. با توجه به شک و تردید رهبران در تحقیقات هوش مصنوعی مدرن و ماهیت متنوع سیستم‌های باریک هوش مصنوعی مدرن، دلیل کمی برای نگرانی وجود دارد که هوش مصنوعی عمومی به زودی در جامعه اخلال ایجاد خواهد کرد.

 

بسیاری از افراد هوش مصنوعی را به عنوان افزایش ظرفیت انسانی می‌دانند، اما برخی پیش‌بینی می‌کنند که چون افراد به طور فزاینده‌ای به شبکه‌های کنترل‌شده ماشین وابسته می‌شوند، توانایی آن‌ها برای فکر کردن به خودشان، عمل مستقل از سیستم‌های خودکار و تعامل با یکدیگر، تضعیف خواهد شد.

 

با جمع آوری اطلاعات بیشتر، ابزار ML بهبود یافته است. این توانایی در پردازش حجم عظیمی از داده‌ها، تصحیح اطلاعات و یافتن ارتباطات باعث می‌شود فناوری هوش مصنوعی تکثیر شود. دانشمندان از هوش مصنوعی برای مدیریت زمین‌های پر داده، تصحیح علم آب و هوا، پیش بینی دقیق‌تر و سازگاری جامعه و طبیعت با آینده استفاده می‌کنند.

 

تحلیلگران انتظار دارند که مردم به طور فزاینده‌ای وابسته به هوش مصنوعی و سیستم‌های دیجیتال پیچیده باشند. با این وجود، اگر ما این سیستم‌ها را عاقلانه اجرا کنیم، می‌توانیم به روند بهبود زندگی روزمره با نتایج مثبت ادامه دهیم.

سید احمد ایمانی
ارسال توسط : سید احمد ایمانی

سرپرست تیم، مدیر پروژه و برنامه نویس ارشد. بیش از 20 سال تجربه فعالیت در زمینه های مختلف برنامه نویسی و تولید نرم افزار. سرپرستی واحد های پشتیبانی، IT، مالتی مدیا، نرم افزار. مدیریت پروژه های چند رسانه ای، تعاملی، آزمون، وب سرویس، وب سایت و برنامه های ویندوزی. برنامه نویسی سمت سرور، کلاینت، پایگاه داده، سرویس و چند رده