کلیدواژه های مرتبط با DAC

اصطلاح DAC مخفف عبارت Dedicated Administrator Connection است. DAC در واقع یک اتصال اختصاصی برای مدیر به SQL Server است. فرض کنید مشکلی در عملکرد SQL Server پیش آمده است و هیچ جوابی به کوئری ها از سمت سرور بر نمی گردد. برای بررسی مشکل پیش آمده، شما سعی میکنید به SQL Server با استفاده از SQL Server Management Studio متصل شوید. با توجه به عدم پاسخگویی SQL Server و پایان مهلت زمان اتصال امکان متصل شدن وجود ندارد. با توجه به اینکه راه اندازی مجدد SQL Server ممکن است چالش برانگیز باشد این راه نیز عملا منطقی نیست. برای رفع این مشکل چه اقداماتی می توان انجام داد؟ اتصال اختصاصی مدیر SQL Server ممکن است در این سناریو به شما کمک کند.

DAC یک اتصال ویژه برای مدیران پایگاه داده است که دسترسی به پایگاه داده را در شرایط خاص جهت تشخیص مشکلات برقرار می کند. گاهی اوقات، اگر SQL Server با درخواست های بالا روبرو باشد، ممکن است به اتصالات کاربر استاندارد پاسخ ندهد و به دلیل کوئری های طولانی مدت ارتباط کاربران را مسدود کند. در این حالت، DBA ها می توانند با استفاده از DAC متصل شوند و کوئری تشخیصی را برای حل مشکلات اجرا کنند. مدیر می تواند به پایگاه داده SQL دسترسی داشته باشد، کوئری های تشخیصی را اجرا کند، مشکلات عملکرد را عیب یابی کند، حتی زمانی که سرور پاسخ نمی دهد یا در حالت غیرعادی است.

مطالب مرتبط با DAC

  • سید احمد ایمانی

  • يکشنبه 11 ارديبهشت 1401

  • مقالات

  • 218

SQL Server Browser چیست ؟ سرویس مرورگر SQL Server این سرویس روی همه نسخه های SQL Server پشتیبانی میشود ولی فقط در ویندوز قابل استفاده است. برنامه مرورگر SQL Server به عنوان یک سرویس ویندوزی اجرا می شود. م ...